קורס הכנה לפרישה ויציאה לחיים הפשוטים

פרישה מעבודה ויציאה לגמלאות היא הזדמנות מיוחדת להתחלה חדשה.
יחד עם זאת, לא כולם יודעים כיצד להיערך בצורה נכונה לפרישה, היערכות יעילה מתייחסת לכל ההיבטים של הפרישה ולאופן שבו ניתן לשמור על רמת חיים מסוימת. את ההיערכות הזו ניתן וכדאי לבצע במסגרת קורס הכנה ייעודי.
קורס הכנה לפרישה מבליט את היתרונות של היציאה לגמלאות, משלב בין ידע תיאורטי וכלים מעשיים ומיועד לקהל יעד של גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. בנוסף, קורס הכנה לפרישה מיועד לעובדים שארגונם לא מקיים מסגרת הכוונה מתאימה ולעובדים שמעוניינים לפרוש ממקום העבודה שלהם בשנים הקרובות. הקורס גם יכול לסייע לעובדים שפרשו רק לאחרונה ולעובדים לפני פרישה מוקדמת או פרישת חובה.

מה לומדים במסגרת קורס הכנה לפרישה ?

נושאי הלימוד של קורס הכנה לפרישה מצביעים על הערך המוסף שלו עבור קהל היעד. קורס הכנה לפרישה
זהו הקורס היחידי שבו ניתן ללמוד כיצד לבצע תכנון כלכלי של הפרישה, או לקבל כלים לחיים מלאי תוכן גם אחרי היציאה ממעגל העבודה.
במסגרת תכנון כלכלי של הפרישה לומדים המשתתפים בקורס על ניהול כספי הפנסיה, תכנון פיננסי לטווח קצר וארוך, ניהול תקציב של התא המשפחתי ופעילויות הפנאי, סוגיות מיסוי, זכויות מול מוסדות המדינה ועוד.
חלק ניכר מכל קורס הכנה לפרישה מוקדש לטובת הכנה רגשית, ההכנה היא לשינוי הצפוי בהיבט האישי, המשפחתי והחברתי לאחר היציאה לגמלאות.
הכנה רגשית חשובה לא פחות מההכנה הכלכלית, כי היא קובעת את איכות החיים של הפורש ואת התחושות שלו ברמה היום יומית.
במקביל, קורס הכנה לפרישה מתייחס לשלל היבטים משפטיים.
הפורש צריך להכיר את הזכויות שעומדות לרשותו ולדעת כיצד לנצל אותן, הוא יכול להתייעץ עם אנשי מקצוע שבקיאים בענף הפרישה, להתעדכן לגבי חוקים רלוונטיים ולעקוב אחר פסקי דין תקדימיים.
ההיבטים המשפטיים הבולטים כוללים בין היתר קורסים על הסכמי ממון, צוואות, חלוקת נכסים וכדומה.
לסיכום, אין ספק לגבי היתרונות של קורס הכנה לפרישה.
זהו אחד הקורסים הכי חשובים בעידן המודרני והוא מומלץ לגברים ונשים שנמצאים בשלבים שונים של הפרישה.