זוגות רבים בישראל כיום, בוחרים שלא להתחתן דרך מוסד הרבנות ממגוון סיבות אישיות. זוגות אלו מחפשים אלטרנטיבה טובה וזולה לנישואים אזרחיים ובעיקר מחפשים מקום זול שבו ניתן לבצע את תהליך הנישואים בקלות. זו הסיבה שזוגות רבים בוחרים בנישואים אזרחיים בקפריסין. רוצים גם אתם להתחתן בקפריסין ולא יודעים מה התהליך? קיצרנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על נישואים אזרחיים בקפריסין.
היופי בנישואים אזרחיים בקפריסין הוא הפשטות היחסית שבה הדבר נעשה. על מנת להתחתן בקפריסין אתם זקוקים רק לדרכונים וטבעות! אוקיי, יש עוד כמה תהליכים לבצע, אבל הם מאוד פשוטים:
* הדבר הראשון שעליכם לעשות בדרך לנישואים אזרחיים בקפריסין, הוא לפנות למשרד הפנים פה בארץ ולבקש למלא טופס ״תמצית רישום״ ולוודא שיש לכם שתי תמונות פספורט לכל אחד. לאחר שמילאתם את הטפסים- אתם צריכים לתרגמו לאנגלית ולהחתים על ידי נוטריון. לרוב- יש לכם שלושה חודשים מרגע מילוי הטפסים, לכן תבדקו שהדרכון שלכם בתוקף.
* בשלב השני אתם צריכים להחליט על העיר שבה תתחתנו. הנחיתה בקפריסין היא בלרנקה, אז אתם מוזמנים כמובן לא להתרחק- אבל בגלל שמדובר באי קטן, תוכלו לבחור כל עיר, תבררו את שעות הפתיחה בעירייה המקומית (לרוב לא ממש צריך לקבוע מראש תור, אבל אם אתם מתעקשים- לא נעצור אתכם) ואתם מוכנים להזמין כרטיסי טיסה!
* בשלב השלישי- הזמינו כרטיסי טיסה ומלון. הטיסות לקפריסין לרוב אינן יקרות במיוחד וגם המלונות. כמובן שזמן השהות תלוי בכם- יש זוגות שיעדיפו לטוס ליומיים ו״לתקתק״ את העניין ויש שינצלו את ההזדמנות על הדרך ויצאו לחופשה קטנה. אנחנו ממליצים- אם כבר החלטתם על נישואים אזרחיים בקפריסין- תפנקו את עצמכם על הדרך בכמה ימים של חופשה מפנקת.
* השלב הרביעי של נישואים אזרחיים בקפריסין- הוא הטקס עצמו. לאחר שתגיעו לבית המלון, תתמקמו, תתלבשו ותגיעו לבית העירייה- עליכם למסור את הטפסים שמילאתם לפקיד העירייה ולהמתין לתורכם. לרוב מדובר בטקס קצר שאורך כ15 דקות, אותו מנהל ראש העיר ומספר פקידים. בסיום הטקס- אתם נשואים באופן רשמי!
* השלב החמישי הוא לדאוג לכך ששליח יאסוף את תעודת הנישואים שלכם מבית העירייה ויעביר אותה אליכם למלון לאחר שהחתים את התעודה במשרד המשפטים המקומי. לאחר מכן אתם נשואים ורשאים לחזור לארץ. לאחר החזרה לארץ, על מנת לאשרר את נישואים אזרחיים בקפריסין– עליכם לפנות שוב למשרד הפנים, תציגו את התעודה ותרשמו רשמית כזוג נשוי גם בישראל. מזל טוב!!!!